Пам'ятаймо про минуле...

( 7 Голоса (ів) ) 

18-19 листопада  2014 року  в  Піщанському НВО було проведено ряд заходів з метою вшанування  пам’яті  жертв голодомору, донесення до школярів масштабів жорстокості, з якою винищували український народ, виховання особистої стурбованості кожного за події тих років.

Педагогом – організатором Луценко В.М. було проведено шкільну лінійку – реквієм «Пам’ятаймо про минуле» та виховний захід «Голод 33», на яких увазі учнів було запропоновано перегляд документальних відео- та фотоматеріалів, що дало змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу у 1932-1933 роках.

В рамках заходу учні зачитували спогади очевидців тих подій , які проживали  селі Піщана в 1932-1933 рр. В уяві кожного постали жахливі картини знущань над українцями. Вчителі розповідали спогади своїх родичів,  у яких  йшлося  як відбувалася колективізація , вивезення їжі за кордон. Вчитель історії  Ганенко Л.В. розповіла про «закон про п’ять колосків». Було показано документальний фільм «Голод 33», вірш про голодомор зачитав Ігор Стожар, прослухали пісню Оксани Білозір «Свіча». Від озвучених та проілюстрованих фактів на очах багатьох учнів та вчителів з’являлися сльози. Шкільна  та сільська бібліотека не залишилася осторонь виховних заходів. Троцькою М.П. організовано книжкову виставку на тему «Голодомор – геноцид українського народу», а з сільським бібліотекарем Кошенко О.П. учні вшанували  пам'ять  хвилиною мовчання біля пам’ятника  жертвам голодомору, зачитали вірші.  Ці заходи запам’яталися всім завдяки тим емоціям суму, жалю і співпереживань, які відчувалися у кожному слові  учнів та вчителів.

Додати коментар


Захисний код
Оновити