Герої серед нас: сучасні захисники України

( 1 Голос ) 

Саме під такою назвою 24 листопада відбулася районна конференція учнівської молоді, під час якої учні презентували власні реферативні роботи про земляків-героїв, учасників АТО, волонтерів, військових капеланів. Конференція проведена з нагоди Дня Гідності та Свободи, а її метою є виховання в учнівської молоді патріотизму, розвиток творчих інтересів до науково-дослідницької роботи. Організатори конференції - комісія з питань толерантності, волонтерства, духовного розвитку, захисту прав дітей та допомоги в проблемних ситуаціях районної ради дітей Білоцерківщини та районний будинок дитячої та юнацької творчості. Учасників та почесних гостей заходу гостинно приймала Шкарівська загальноосвітня школа. 

Найбільшу кількість робіт  юні пошуковці представили у напрямку, де вони розповідали про сучасних героїв, своїх земляків, які самовіддано захищають  рідну землю від неочікуваної біди. Кожна з розповідей була сповнена невимовної трагедії і щирої поваги до тих, хто ціною власного життя дарує нам мир та хто допомагає військовим на Сході.

Затамувавши подих, присутні мали змогу згадати буремні події Другої світової та події останніх років, переглянути фото-та відеосюжети, які супроводжували кожну розповідь. А живе спілкування з героями, які повернулися з рубежів АТО та волонтерами додало нотки зворушливості і душевності. Зокрема, серед почесних гостей - учасник  Революції Гідності та антитерористичної операції на Сході України  Павло Дрозюк, учасник антитерористичної операції  Володимир Поліщук, 

учасник антитерористичної операції Микола Поліщук,  волонтери Ольга Цуканова та Тетяна Пантась-Рощепкіна.

Конференція тривала близько трьох годин. Проте час сплинув зовсім непомітно. Часто у юних доповідачів тремтіли голоси і бриніли сльози на очах. Втім, слухаючи їхні розповіді, не могли втримати сльози і всі присутні в залі. Це був не черговий формальний захід, а прояв щирої поваги і захоплення своїми земляками-героями, свідченням того, що сумні події в Україні і доля людей, які страждають від них, небайдужі дітям. Хоча, з іншого боку, жахливо, коли про війну говорять діти, коли про неї вони знають не з розповідей дідусів та бабусь, а коли війна стає частиною нашого сьогодення.  

Своїми роботами слухачів вразили Аліна Степаненко, учениця Дроздівської ЗОШ, Альона Білик, учениця Фурсівської ЗОШ, Яна Куліцька, учениця Терезинського НВО, Вікторія Четвірякова, учениця Піщанського НВО, Наталія Лобко, учениця Сухоліського НВК, Катерина Логвиненко, учениця Острійківської ЗОШ, Рахель Гурська, учениця НКВ «Узинська гімназія», Анна Барахтян, учениця Іванівського НКВ. 

Наприкінці зустрічі заступник голови районної державної адміністрації Володимир Толочко та начальник відділу освіти Оксана Кравченко підвели своєрідні підсумки почутого та побаченого. Зокрема, висловили щире захоплення творчими доробками дітей, їхніми пошуковими роботами та відповідальністю, з якою вони підійшли до підготовки доповідей.

 

Уривки з доповідей учасників конференції

 

 «Одним словом і на папері не передати всі ті емоції які я відчувала після розмови з цією Сергієм Васильовичем Крижанівським. Ми розмовляли з ним більше 3–ох годин. Він став для нас Героєм з великої літери. Крім того, що він сміливий, він ще й добрий, щирий, людяний, завжди позитивний, приклад для багатьох. Коли він розповідав мені всі ці історії які переживав, по моїх щоках текли сльози. Це потрібно просто почути, аби зрозуміти його біль... Дякую засновникам цього проекту, тому що якби не вони, ця щира розмова можливо б ніколи не сталась...»

Вікторія Четвірякова

  За матеріалами сайту http://metodist.ucoz.com/