Герої серед нас: сучасні захисники України

( 1 Голос ) 

Саме під такою назвою 24 листопада відбулася районна конференція учнівської молоді, під час якої учні презентували власні реферативні роботи про земляків-героїв, учасників АТО, волонтерів, військових капеланів. Конференція проведена з нагоди Дня Гідності та Свободи, а її метою є виховання в учнівської молоді патріотизму, розвиток творчих інтересів до науково-дослідницької роботи. Організатори конференції - комісія з питань толерантності, волонтерства, духовного розвитку, захисту прав дітей та допомоги в проблемних ситуаціях районної ради дітей Білоцерківщини та районний будинок дитячої та юнацької творчості. Учасників та почесних гостей заходу гостинно приймала Шкарівська загальноосвітня школа. 

Найбільшу кількість робіт  юні пошуковці представили у напрямку, де вони розповідали про сучасних героїв, своїх земляків, які самовіддано захищають  рідну землю від неочікуваної біди. Кожна з розповідей була сповнена невимовної трагедії і щирої поваги до тих, хто ціною власного життя дарує нам мир та хто допомагає військовим на Сході.

Затамувавши подих, присутні мали змогу згадати буремні події Другої світової та події останніх років, переглянути фото-та відеосюжети, які супроводжували кожну розповідь. А живе спілкування з героями, які повернулися з рубежів АТО та волонтерами додало нотки зворушливості і душевності. Зокрема, серед почесних гостей - учасник  Революції Гідності та антитерористичної операції на Сході України  Павло Дрозюк, учасник антитерористичної операції  Володимир Поліщук, 

учасник антитерористичної операції Микола Поліщук,  волонтери Ольга Цуканова та Тетяна Пантась-Рощепкіна.

Конференція тривала близько трьох годин. Проте час сплинув зовсім непомітно. Часто у юних доповідачів тремтіли голоси і бриніли сльози на очах. Втім, слухаючи їхні розповіді, не могли втримати сльози і всі присутні в залі. Це був не черговий формальний захід, а прояв щирої поваги і захоплення своїми земляками-героями, свідченням того, що сумні події в Україні і доля людей, які страждають від них, небайдужі дітям. Хоча, з іншого боку, жахливо, коли про війну говорять діти, коли про неї вони знають не з розповідей дідусів та бабусь, а коли війна стає частиною нашого сьогодення.  

Своїми роботами слухачів вразили Аліна Степаненко, учениця Дроздівської ЗОШ, Альона Білик, учениця Фурсівської ЗОШ, Яна Куліцька, учениця Терезинського НВО, Вікторія Четвірякова, учениця Піщанського НВО, Наталія Лобко, учениця Сухоліського НВК, Катерина Логвиненко, учениця Острійківської ЗОШ, Рахель Гурська, учениця НКВ «Узинська гімназія», Анна Барахтян, учениця Іванівського НКВ. 

Наприкінці зустрічі заступник голови районної державної адміністрації Володимир Толочко та начальник відділу освіти Оксана Кравченко підвели своєрідні підсумки почутого та побаченого. Зокрема, висловили щире захоплення творчими доробками дітей, їхніми пошуковими роботами та відповідальністю, з якою вони підійшли до підготовки доповідей.

 

Уривки з доповідей учасників конференції

 

 «Одним словом і на папері не передати всі ті емоції які я відчувала після розмови з цією Сергієм Васильовичем Крижанівським. Ми розмовляли з ним більше 3–ох годин. Він став для нас Героєм з великої літери. Крім того, що він сміливий, він ще й добрий, щирий, людяний, завжди позитивний, приклад для багатьох. Коли він розповідав мені всі ці історії які переживав, по моїх щоках текли сльози. Це потрібно просто почути, аби зрозуміти його біль... Дякую засновникам цього проекту, тому що якби не вони, ця щира розмова можливо б ніколи не сталась...»

Вікторія Четвірякова

  За матеріалами сайту http://metodist.ucoz.com/

Лінійка-реквієм

( 4 Голоса (ів) ) 

 

Здавалось все скінчилося, давно минуло і більш ніхто не пройде шляхом тих кривавих дій які переживала наша славетна Україна. Та не так здавалось, як вже сталось.  20 лютого Україна у жалобній скорботі згадує воїнів - добровольців які полягли на Майдані Незалежності за вільну Україну. Сьогодні в нашій школі відбулася лінійка  - реквієм в пам'ять про загиблих воїнів Небесної Сотні. Згадуючи події про ті страшні дні ніхто не залишився байдужим. Ми завжди будемо пам’ятати про подвиги тих світлих душ, які загинули за наше щасливе і мирне життя…

День захисника України

( 7 Голоса (ів) ) 

  Всі на світі чесні люди –

І дорослі, і малі –

Хочуть миру скрізь і всюди,

Хочуть миру на землі

Під цим гаслом у Піщанському НВО пройшла  бібліотечна година  на тему

 « День захисника України»

Мета  цієї години : розширити знання учнів про героїзм українських патріотів на різних етапах становлення України; виховувати у дітей шанобливе ставлення до українських вояків і спонукати до наслідування їхніх кращих рис; прищеплювати інтерес до героїчного минулого держави і сьогодення, любов до Батьківщини.

Учні 7 класу  розповіли про Українську Повстанську Армію (УПА). За що і з ким боролася УПА. Учні 6 класу згадали  про юних героїв, які полягли під Крутами  29 січня 1919 року, а також про Велику вітчизняну війну. Учні 5 класу  згадали про події, які відбуваються на Сході України. Всі разом вшанували хвилиною мовчання   пам'ять воїнів, які загинули за волю України.

Благодійна акція "Вдягни солдата"

( 4 Голоса (ів) ) 

У нелегкий для України час громадянський обов'язок кожного з нас - підтримувати тих, хто на передовій боронить цілісність держави, забезпечує мир  і спокій нашим родинам. Тому  учні нашої школи взяли активну участь у благодійній акції "Вдягни солдата". Зібрали макулатури 500 кг. На виручені кошти волонтери-організатори придбають і передадуть необхідну амуніцію бійцям в зоні АТО. Нехай це буде нашим маленьким вкладом у перемогу.

День Гідності та Свободи

( 9 Голоса (ів) ) 

20 листопада 2015 року у Піщанському НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок» учні та учителі школи відзначили День Гідності та Свободи українського народу. Ця подія залишається значущою та вагомою для нашої держави. Завдяки подіям, які розгортались в центрі столиці, український народ відчув в собі силу, яка може змінити майбутнє нашої держави. В нас прокинулось відчуття гідності, відваги, самосвідомості.

У нелегкий час, який зараз, на жаль, панує в країні, хоробрі та сильні духом захищають територіальну цілісність України.
В.о. заступника з виховної роботи Сусол В.В. провела урок мужності «Ми вічні сини твої, Україно»»  для учнів 6-8 класів. Учні переглянули документальне відео про Революцію Гідності , яка була надзвичайно важким іспитом для України, але яку гідно вистояли наші мужні патріоти. Усіх присутніх особливо схвилювало декламування вірша «Мамо, не плач…», ученицею 7 класу, Кабачій С.

Діти Піщаної - воїнам АТО

( 6 Голоса (ів) ) 

У дивовижну осінню пору, а саме 16 жовтня, школярі Піщанського НВО зворушливо  всіх запрошували на благодійний «Український  ярмарок» в рамках акції «Діти Київщини - воїнам АТО».  Хвилювалися учителі, батьки й діти, адже ярмарок не простий, а доброчинний! Добро своїх щирих сердець передали вони  і в  гумористичних інсценізаціях, і  патріотичних піснях  та віршах,   і   в солодко-смачних та неймовірно прекрасних кондитерських виробах. На столах неначе  усміхалися сонячні торти і тістечка, помережені візерунками з пахучого крему, апетитно закликали  домашні варенички, змочені у сметані.  А високі гірки печива  мали форму і полуничок, і  персиків, і ведмедиків, і зайців. Стояли в тарілці навіть їжачки, майстерно виготовлені дбайливими маминими  та дитячими руками. А припорошених  цукровою пудрою трубочок, кругленьких колобків, трикутничків піци також було видимо-невидимо! Кожен міг купити улюблений виріб, кошти з якого діти-продавці  радісно перераховували та відправляли до спеціальної скриньки, щоб передати в руки справжнім захисникам – бійцям 72 бригади.

     І ось урочиста лінійка, на якій присутні голова волонтерської організації «Народна воля» м.Біла Церква  Шерехора Ігор Павлович  та офіцер 72 бригади капітан Портяненко  Олександр Олександрович.

Урочиста лінійка «Низький уклін героям»

( 9 Голоса (ів) ) 

 

 

За нашу рідну Україну,
Що зберегли за всі віки -
        Низький уклін і тричі "СЛАВА!"
Українські захисники!

Напередодні свята Дня захисника́ Украї́ни, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва, в Піщанському НВО 13 жовтня  була проведена урочиста лінійка «Низький уклін героям».Учні 7 класу розповіли про історію козацтва, бібліотекар Троцька Марина Петрівна підготувала з учнями 8 класу книжкову виставку, фото-відеоматеріалів « Славні сторінки історії України », «Гетьмани України»,«Борці за волю України».

З Шевченком у серці

( 6 Голоса (ів) ) 

З Шевченком у серці

     До 200-ліття Тараса Шевченка у Піщанському НВО  було  урочисто відкрито Клуб Великого Кобзаря. Учні  кожного класу тепер  стараються  довести, що вони  добре вміють писати власні твори, а головне - найкраще знають і біографію поета, і його творчий спадок.

     Тож до 201-річниці з  дня народження поета у клубі  знову проводилися різноманітні конкурси та вікторини, здійснювався перегляд кінофільмів, з яких поставав образ Великого Тараса.  Багато учнів відвідують клуб, беруть активну участь у заходах, але найкращим і найулюбленішим конкурсом для дітей є конкурс читців. За  неперервною  традицією   Шевченківських днів у березні 2015 року, як і багато років тому, пролунали найрізноманітніші поезії Великого Кобзаря та визначилися імена найкращих виконавців. Ось вони, знайомтеся.

Ток-шоу «Патріотизм»

( 4 Голоса (ів) ) 

24 лютого 2014 року в Піщанському НВО в рамках  «Тижня історії», було проведено ток-шоу «Патріотизм», серед учнів 9-10 класів.

Свято рідної мови

( 2 Голоса (ів) ) 

Я так люблю, я так люблю тебе,

Моя співуча українська мово!

В тобі шумить Полісся голубе,

І дужі хвилі гомонять Дніпрові.

В тобі живе Карпатська височінь,

Що манить у незвідане майбутнє,

І степова безкрая широчінь,

І Кобзарева дума незабутня!