***************

( 6 Голоса (ів) ) 

Уроки з предмета "Захист Вітчизни" у Піщанському НВО розпочалися у цьому навчальному році у новоствореному кабінеті. Кабінет на 90% відповідає вимогам наказу МОН України № 826 від 30.07.2015 р. Юнаки 10-11 класів, які вивчають цей предмет, одягнуті на уроках в однострої військового зразка. Заняття проводить досвідчений вчитель з 35-річним педстажем, капітан у відставці Абель В.Г. 

 

У школі працює гурток "Влучний стрілець", на якому учні 8-11 класів опановують основи стрільби з пневматичної гвинтівки. Учні здобувають навички з установки прицілу і "рівної мушки", визначення точки прицілу, стрільбі у мішені та спеціальні пристрої.

Організація військово-патріотичного виховання

( 3 Голоса (ів) ) 
Організація військово-патріотичного виховання в навчальному закладі

Курс нашої держави на створення професійної армії (перехід Збройних Сил України на контрактну основу їх комплектування) передбачає зменшення кількості юнаків, котрі будуть призвані до війська для проходження строкової військової служби в мирний час, і одночасно збільшення числа випускників навчальних закладів, яких після досягнення 25-річного віку без проходження військової служби братимуть на військовий облік військовозобов'язаних і призначатимуть для комплектування військових частин на воєнний час лише з допризовною підготовкою.

Правові основи сучасних Збройних Сил України

( 3 Голоса (ів) ) 

Україна, враховуючи необхідність забезпечення власної воєнної безпеки та оборони, усвідомлюючи свою відповідальність у справі підтримання міжнародної стабільності, як суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава має Збройні Сили України із необхідним рівнем їх бойової готовності та боєздатності.

Конституція України, Закони “Про Збройні Сили України” , “ Про військовий обов'язок і військову службу" та інші нормативно-правові акти здійснюють правове регулювання сучасних Збройних Сил України. Так, наприклад, Закон “Про Збройні Сили України” визначає функції, склад Збройних Сил України, правові засади їх організації, діяльності, дислокації, керівництва та управління ними.

Вiйськова освiта в Українi

( 3 Голоса (ів) ) 

Харківський університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба

61023, м. Харків-23, вул. Сумська, 77/79.

Тел.: (057) 704-96-93, 704-96-05, 702-17-50.

Здійснює підготовку:

офіцерів для Повітряних Сил та військ протиповітряної оборони Сухопутних військ — фахівців з автоматизованих систем управління військами та озброєнням, радіоелектронних комплексів та систем озброєння, комплексів та систем бортового обладнання військових літаків, аеродромно-технічного забезпечення польотів авіації, інженерно-авіаційної служби, військових льотчиків, штурманів, офіцерів бойового управління авіацією;

офіцерів — фахівців з електротехнічних систем та електроспоживання військ, метрологів.

Схема підготовки — курсант.

Академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного

79012, м. Львів-12, вул. Гвардійська, 32.

Тел.: (032) 258-55-89; 238-65-34 (додатковий 3-89).

Здійснює підготовку офіцерів:

командного профілю — для підрозділів танкових, механізованих, аеромобільних військ та військової розвідки і спеціального призначення Сухопутних військ;

командного та інженерного профілів — для підрозділів ракетних військ і артилерії;

інженерного профілю — фахівців з ракетно-артилерійського озброєння, автомобільної техніки військ;

Мета та завдання предмету

( 2 Голоса (ів) ) 

Стаття 17Захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу.
Стаття 65. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

  

Мета навчального предмета 
 
 формування в учнівської молоді життєво необхідних знань, умінь і навичок щодо захисту Вітчизни та системного уявлення про  військово-патріотичне виховання як складову частину патріотичного виховання.
Завдання  предмета:
 
- підготовка учнівської молоді до захисту життя і здоров’я, забезпечення власної безпеки і безпеки інших людей у надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного часу;
- ознайомлення учнівської молоді з основами нормативно-правового забезпечення захисту Вітчизни, цивільного захисту та охорони життя і здоров'я;
- набуття знань про задачі Збройних Сил України та інших військових формувань, їх характерні особливості; засвоєння основ захисту Вітчизни, цивільного захисту, основ медичних знань; здійснення психологічної підготовки молоді до захисту Вітчизни;
- підготовка учнів до захисту Вітчизни, професійної орієнтації молоді, служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, визначених чинним законодавством.

Історія створення Збройних Сил України

( 2 Голоса (ів) ) 
24 серпня 1991 року Верховна Рада України прийняла постанову “Про військові формування в Україні”, якою визначила: ”підпорядкувати всі військові формування, дислоковані на території України, Верховній Раді України; утворити Міністерство оборони України; Урядові України приступити до створення Збройних Сил України”. Фактично цією постановою було покладено початок будівництва Збройних Сил України як важливого інституту держави і невід’ємного елемента її воєнної організації.

Методичні рекомендації щодо вивчення захисту Вітчизни у 2015/2016 навчальному році

( 3 Голоса (ів) ) 

Відповідно до Типових навчальних планів для загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки від 27.08.2010 № 834, зі змінами, що внесені наказом Міністерства освіти і науки від  29.05.2014  № 657, на вивчення предмета в 2015/2016 навчальному  році  передбачено:

у класах з військово-спортивним профільним навчанням – 2 год. на тиждень;

у  класах всіх інших напрямів – 1,5 год. на тиждень.

Кількість годин може бути збільшена за рахунок варіативної складової навчального плану.

На виконання наказів Міністерства освіти і науки України від 27.10.2014 № 1232 «Про затвердження плану заходів щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді», від 16.06.2015 № 641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах» робочою групою з доопрацювання навчальної програми предмета «Захист Вітчизни» розширено зміст окремих розділів та забезпечено практичну спрямованість навчальної програми.