***************
( 6 Голоса (ів) )Уроки з предмета "Захист Вітчизни" у Піщанському НВО розпочалися у цьому навчальному році у новоствореному кабінеті. Кабінет на 90% відповідає вимогам наказу МОН України № 826 від 30.07.2015 р. Юнаки 10-11 класів, які вивчають цей предмет, одягнуті на уроках в однострої військового зразка. Заняття проводить досвідчений вчитель з 35-річним педстажем, капітан у відставці Абель В.Г.
У школі працює гурток "Влучний стрілець", на якому учні 8-11 класів опановують основи стрільби з пневматичної гвинтівки. Учні здобувають навички з установки прицілу і "рівної мушки", визначення точки прицілу, стрільбі у мішені та спеціальні пристрої.
Організація військово-патріотичного виховання
( 3 Голоса (ів) )Курс нашої держави на створення професійної армії (перехід Збройних Сил України на контрактну основу їх комплектування) передбачає зменшення кількості юнаків, котрі будуть призвані до війська для проходження строкової військової служби в мирний час, і одночасно збільшення числа випускників навчальних закладів, яких після досягнення 25-річного віку без проходження військової служби братимуть на військовий облік військовозобов'язаних і призначатимуть для комплектування військових частин на воєнний час лише з допризовною підготовкою.
Правові основи сучасних Збройних Сил України
( 3 Голоса (ів) )Україна, враховуючи необхідність забезпечення власної воєнної безпеки та оборони, усвідомлюючи свою відповідальність у справі підтримання міжнародної стабільності, як суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава має Збройні Сили України із необхідним рівнем їх бойової готовності та боєздатності.
Конституція України, Закони “Про Збройні Сили України” , “ Про військовий обов'язок і військову службу" та інші нормативно-правові акти здійснюють правове регулювання сучасних Збройних Сил України. Так, наприклад, Закон “Про Збройні Сили України” визначає функції, склад Збройних Сил України, правові засади їх організації, діяльності, дислокації, керівництва та управління ними.
Вiйськова освiта в Українi
( 3 Голоса (ів) )Харківський університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба
61023, м. Харків-23, вул. Сумська, 77/79.
Тел.: (057) 704-96-93, 704-96-05, 702-17-50.
Здійснює підготовку:
офіцерів для Повітряних Сил та військ протиповітряної оборони Сухопутних військ — фахівців з автоматизованих систем управління військами та озброєнням, радіоелектронних комплексів та систем озброєння, комплексів та систем бортового обладнання військових літаків, аеродромно-технічного забезпечення польотів авіації, інженерно-авіаційної служби, військових льотчиків, штурманів, офіцерів бойового управління авіацією;
офіцерів — фахівців з електротехнічних систем та електроспоживання військ, метрологів.
Схема підготовки — курсант.
Академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного
79012, м. Львів-12, вул. Гвардійська, 32.
Тел.: (032) 258-55-89; 238-65-34 (додатковий 3-89).
Здійснює підготовку офіцерів:
командного профілю — для підрозділів танкових, механізованих, аеромобільних військ та військової розвідки і спеціального призначення Сухопутних військ;
командного та інженерного профілів — для підрозділів ракетних військ і артилерії;
інженерного профілю — фахівців з ракетно-артилерійського озброєння, автомобільної техніки військ;
Мета та завдання предмету
( 2 Голоса (ів) )Стаття 65. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.
Історія створення Збройних Сил України
( 2 Голоса (ів) )
Методичні рекомендації щодо вивчення захисту Вітчизни у 2015/2016 навчальному році
( 3 Голоса (ів) )Відповідно до Типових навчальних планів для загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки від 27.08.2010 № 834, зі змінами, що внесені наказом Міністерства освіти і науки від 29.05.2014 № 657, на вивчення предмета в 2015/2016 навчальному році передбачено:
у класах з військово-спортивним профільним навчанням – 2 год. на тиждень;
у класах всіх інших напрямів – 1,5 год. на тиждень.
Кількість годин може бути збільшена за рахунок варіативної складової навчального плану.
На виконання наказів Міністерства освіти і науки України від 27.10.2014 № 1232 «Про затвердження плану заходів щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді», від 16.06.2015 № 641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах» робочою групою з доопрацювання навчальної програми предмета «Захист Вітчизни» розширено зміст окремих розділів та забезпечено практичну спрямованість навчальної програми.