Гурток "Паперопластика"

( 2 Голоса (ів) ) 

Керівник Шабельна Жанна Вікторівна

Девіз гуртка "Можна все зробити, якщо захотіти". Кожен з вихованців може показати свої творчі здібності та проявити фантазію. Заняття виховують в учнів любов до природи та всього прекрасного, розвивають творчі здібності. Для роботи використовують різні матеріали: папір, тканину, штучні квіти, намистинки, гудзики, оздоблювальні та природні матеріали. Гуртківці власноруч виготовляють оригінальні та неповторні вироби, які можуть стати окрасою будь-якого дому, подарунком. У школі організовано постійно діючу виставку робіт гуртківців. Одним з актуальних завдань сучасної освіти є розвиток творчого, нестандартного просторового мислення і застосування його у практичній діяльності.

Саме це завдання ставиться при організації гуртків виготовлення поробок із паперу, особливо зараз, коли у світі набуло великої популярності й поширення традиційне японське мистецтво - оригамі. В Україні новий імпульс одержали й національні види декоративно-ужиткового мистецтва - витинанки та паперопластика.

Метою програми є формування компетентностей особистості у процесі створення поробок із паперу. 

Завдання полягають у формування таких компетентностей:

1. Пізнавальної: оволодіння знаннями про папір, його виробництво, види, властивості, способи конструювання з паперу;

2. Практичної: оволодіння способами та прийомами складання папе­ру, формування практичних умінь і навичок виготовлення різних моделей з паперу;

3. Творчої: набуття досвіду власної творчої діяльності, емоційний, фі­зичний та інтелектуальний розвиток; задоволення потреб особистості у творчій самореалізації;

4. Соціальної: виховання культури праці, формування дружніх стосунків; відчуття відповідальності, колективізму та взаємодопомоги.

Отже, мистецтво паперопластики дає широкі можливості для розвитку творчих здібностей дітей, зокрема уміння уявляти, фантазувати, читати і самим виконувати схеми. Шукати оптимістичну форму та будову, пояснювати послідовність створення виробу, дотримуватись чіткості і актуальності роботі, знаходити кольорове рішення.