Тиждень юнацької та дитячої книги

                           

Хто володіє інформацією, той володіє світом.

Уїнстон Черчилль

Адже це дійсно так. Особливо ці слова, сказані англійським прем'єр міністром  у минулому столітті, є актуальними сьогодні. У наш час стрімкого розвитку інноваційних технологій дуже важливо володіти своєчасною та актуальною інформацією.
   З кожним роком обсяг інформації зростає, також скорочується час для пошуку інформації. Саме у вирішенні цієї проблеми нам допомагає комп'ютер, ІНТЕРНЕТ, електронна та жива книга. Хоча при цьому на другий план не відходить і наша звичайна книга, яка і надалі залишається символом знань, мудрості та пізнання.

Так у Піщанському НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок» з 25 березня по 01 квітня знов проходив щорічний Тиждень дитячої та юнацької книги. Протягом тижня було проведено багато цікавих та змістовних заходів, уроків, конкурсів, на яких діти показали свої знання, вміння, навички та творчі здібності.

 

Приділялася велика увага книзі та комп’ютеру. Учнями школи проводилися мультимедійні презентації «Сьогодні у книги іменини».Були представлені презентації таких книг-ювілярів:

v 230 років від дня книги Р.Е.Распе «Пригоди барона Мюнхгаузена»

v 155 років роману «Вершники без голови» М.Рида

v 145 років роману «20000 льє під водою» Ж.Верна

v 145 років повісті-казки «Аліса в країні див» Л.Керрола

v Журнали «Малятко і Барвінок»

На групі продовжено дня бібліотекарем і учнями 6 класу  було проведено захід акторської  майстерності учнів 3 класу. Була презентована казка на новий лад «Коза і семеро козенят»,вікторина у вигляді презентації та книгомандрівка «У світ пригод» кросворди, ребуси. Діти були в захваті, і запросили знову Музику Аліну, Кабачій Світлану завітати до них  на групу продовженого дня.

З центром освіти був проведений рейд «У кого підручникам краще живеться?».Найкращий результат перевірки у учнів 3-4 класів, та 8,11 класів, стан підручників - по 5 балів. Також проводилося анкетування для вивчення розвитку читацької самостійності учнів 3-11 класів.

    З групою дослідників,учнями 6 і 8 класів був проведений бібліотечний урок «Твої друзі та Помічники-книга та комп’ютер». Мета уроку допомогти учням зрозуміти, що оволодіння основами інформаційної культури підготує їх до будь-якого виду пізнавальної діяльності, забезпечить здатність жити в інформаційному суспільстві.

Показали казку про комп’ютер. Провели диспут на тему “Книга чи комп’ютер: в сучасному і майбутньому?”,та міні науково-практичну конференцію «Чи потрібна книга у вік комп’ютерів, телебачення?»:

v Чи потрібна книга у вік телевізора і комп’ютера?

v Комп’ютер як засіб спілкування.

v Люди перестають мислити, коли перестають читати.

v Чи потрібна книга у вік інформації?

І ми дійшли висновку:

  • книга і комп’ютер - два джерела інформаці. Отже, це – наші друзі,
  •  книга залишиться з людиною, тому, що людина, яка не читає, бідна.

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити