Добрий день вам, любі друзі!

Щиро вас вітаємо.

Ми свою бібліотеку

Світу представляємо!

Та щоб знань багато мати,

Ерудитом стати,

Книгу треба поважати

Й багато читати.

То ж не минайте, завітайте

У бібліотеку –

Тиху, лагідну і світлу,

Любов”ю зігріту.

Для всіх двері тут відкриті,

Хто вчитись бажає,

Не лінуйтеся, заходьте –

Книга вас вітає!

Любіть книгу – у ній мудрість,

Книга – ваш порадник.

Вона всім найкращий друг

І в труді соратник!

Читання відкриває світ

Бібліотеки - це свобода.Свобода читатисвобода спілкуватися...

Якщо ви не цінуєте бібліотеки,  значитьви не цінуєте інформацію, культуру та мудрість" - Ніл Гейман

 

Бібліотека завжди була збирачем, хранителем і дослідником творів друку — вічних пам’яток писемності, а її служителі — вірними зберігачами і популяризаторами духовної спадщини поколінь.

Задовольняючи наукові і культурні потреби громадян, бібліотеки забезпечують нерозривний зв’язок минулого і сьогодення, одержання повного огляду інформації зі світового простору, сприяють піднесенню інтелектуального рівня народу.

До дня бібліотек в Піщанському НВО діти презентували свої міні-проєкти, на тему: «Читання відкриває світ», в яких виразили своє ставлення до значення читання в житті людини.

В акції «Відчуй себе бібліотекарем» брали участь старшокласники. Ім сподобалося презентувати книги малюкам, заповнювати формуляри та тематичні куточки.

В цей день було також ознайомлення школярів з можливістю користуватися електронною бібліотекою.

В бібліотеці цілий день звучали дитячі пісні, які приваблювали багато читачів. Старшокласники виконували  обов’язок бібліотекаря цілий день.

Отже, такі свята необхідні, так як вони сприяють зацікавленості учнів книгою, збільшенню кількості читачів, що необхідно і дуже важливо в наш час.

 

********

 

                              

                                

 

Челендж « Дім, де читають усі»

«Дерево тримається корінням, а людина сімєю»

                              

                                

Родинне читання  необхідне кожній родині. Воно зближує її членів, роз­виває дитину, залишає чудові спогади на все життя. Ми пропонуємо бать­кам відродити чудову традицію родинних читань.

Тож, шановні батьки, подивіться на свою книж­кову полицю. Візьміть з неї улюблену книжку і почніть читати її у колі родини.

                                                                                                                       Бібліотекар Троцька М.П.

Фото-звіт «Моя домашня бібліотека»Ф

В рамках тижня дитячого читання учні молодших класів підготували фото-звіт «Моя домашня бібліотека». Переможці фотоконкурсу –учень 1 класу Олійник Даня та учениця 4 класу Ходаківська Софія

Твій вільний час і книга

Усі хороші книги схожі в одному - коли ви дочитаєте їх до кінця, вам здається, що все це відбулося з вами, і так воно назавжди при вас залишиться: хороше і погане, захоплення, смуток, співчуття, люди і міста, і яка була погода.            (Е. Хемінгуей)

01.04.2019 в Піщанському НВО була  проведена  година спілкування «Твій вільний час і книга». Учні 7 класу представили книги, які вони прочитали під час канікул. Найцікавіші  презентації книг підготували Маркова Поліна (книга Е.Гантера «Коти-вояки») та Синявська Дарина (книга Алєка Вольських «Міла Рудик і кристал Фобоса»)

                                                                                                                       Бібліотекар Троцька М.П.

 

Акція "Читай, я буду слухати!"

 

   

Усі ми мріємо, щоб наша дитина виросла мудрою, доброю і щасливою. Для того, щоб мрія збулася, є спосіб – читаймо дітям!

У бібліотеці Піщанського НВО стартує акція «Читай, я буду слухати!»

Її мета – відродження традицій родинного читання, популяризація кращих літературних творів для дітей.

       Заходи в рамках бібліоакції відбуватимуться у форматі  Story-time (сторі – тайм).

Кожне читання присвячуватиметься новій темі і доповнюватиметься творчими завданнями, іграми, прослуховуванням  музичних творів, так чи інакше пов’язаних з прочитаним. Запрошуємо дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, а також членів їх родин завітати до бібліотеки і долучитися до бібліотечної акції .

         Перше заняття, присвячене 100-річчю від Дня народження педагога В. Сухомлинського відбулося  27 вересня.  Приємно, що до  бібліотеки   завітали  учні  2 класу, які  вже мали збірку  оповідань Василя Сухомлинського, але перше ознайомлення з  оповіданнями   письменника  зі збірки “Всі добрі люди — одна сім’я” розпочалося  саме в бібліотеці.  Коли шкільний  бібліотекар Троцька Марина Петрівна читала  цікаві та повчальні твори вголос, хлопчики  з дівчатками    уважно слухали,    залюбки   розглядали ілюстрації,  обговорювали прочитане

      Бібліотечні зустрічі продовжуватимуться протягом року.

 

Тиждень дитячого читання


                                                                                               

Люди, які читають книги,
завжди будуть керувати тими,
хто дивиться телевізор.
Жанліс Ф

У Піщанському НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок» проходив тиждень дитячого читання. Цей  традиційний захід вже вкотре  доводить, що  шкільна бібліотека є важливою, невід’ємною ланкою  освітнього процесу. Тож метою тижня стали популяризація книги, культури читання учнів, бібліотечні знання школярів.

       У шкільній бібліотеці щоденно демонструвались нові виставки  книжок, розраховані на різні вікові категорії учнів:

  • День відкриття дитячого читання «Що читали наші мами, що читали наші тата»
  • День забутих книг «Книга живе, доки її читають»
  • День книжок – ювілярів «Усе минуще, тільки книги вічні»
  • День письменників – ювілярів «Творили й творимо для вас»
  • День закриття Всеукраїнського тижня дитячого читання

Юні  книголюби 3-4  та  6-7 класів змогли продемонструвати свою ерудованість під час проведення літературного КВК «У світі казки чарівної». Мета  цього заходу – розвиток пам’яті, кмітливості, вміння передавати свої думки, також розвиток словникового запасу, виховання любові до читання художньої літератури.

Крім  заходів, розрахованих на інформатизацію та популяризацію, шкільна бібліотека  співпрацювала з центром учнівського самоврядування та організувала перевірку стану  підручників  у учнів школи. Також оголосили акцію «Подаруй бібліотеці сучасну українську книгу».З перших днів до цієї акції долучилися діти: учень другого класу Середній Сергій, та вчителі: Вчитель зарубіжної літератури Онопрієнко Т.А. та директор школи Ляшенко Л.П.. Бібліотека збагатилася на 16 книжок. Акція триває до кінця навчального року.

Протягом тижня тривав флешмоб  «Поділись улюбленою казкою», на якому діти старших класів ділилися своїми улюбленими казками з молодшими школярами.

Тиждень дитячої та юнацької книги вже минув, але шкільна бібліотека  гостинно чекає на своїх читачів, щоб запропонувати їм нові  виставки, цікаві надходження.

                                                                                                                                      Бібліотекар М.П.Троцька

Шкільна бібіліотека - за здоровий спосіб життя

                                                                 

Здоров'я - то найбільше багатство людини. Без здоров'я людина не може бути щасливою. Воно потрібне всім, щоби радіти й насолоджуватися життям. Здоров'я залежить від того, як ти поводишся, що їси, як виконуєш режим дня, як навчаєшся, як умієш товаришувати. Недарма в народі кажуть: здоров'я треба вміти берегти, бо його не купиш ні за які гроші.

Бібліотеку завжди називали аптекою душі, місцем, де лікують словом та книгою, тому важливо, щоб кожна шкільна бібліотека стала центром збереження здоров’я та осередком формування здоров’я зберігаючої компетентності учнів. 
Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходить під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя». 

У школі навчають не тільки читати, писати, мислити. У школі навчають жити. Добре, міцне здоров'я учнів - дуже важлива умова життєрадісного світосприймання, оптимізму, готовності долати труднощі. 

 Розпочався місячник з День відкритих дверей для батьків, вчителів, громадян

У рамках місячника «За здоровий спосіб життя», у бібліотеці була організована тематична полиця «Здоровий спосіб життя – хворобам нема вороття», та тематичні виставки, присвячених профілактиці наркоманії, токсикоманії, алкоголізму, тютюнопалінню, зокрема: «Шкідливі звички: міраж і дійсність», «Спортивні перемоги - перемоги здоров'я»  . Була проведена акція «За здоровий спосіб життя».

День бібіліотек

Бібліотека – це той храм,

де завжди народжується

і зберігається духовність.

(В. Сухомлинський)

За всіх часів бібліотеки відігравали особливу роль у культурному житті суспільства – вони єднають покоління, уособлюють нерозривний зв’язок минулого і сьогодення.

  В Піщанському НВО відбувся бібліотечний урок “Віртуальні бібліотеки: мандрівка сторінками сайтів дитячих видань”. Учні познайомилися з сайтами, де  розміщено інформацію про велику кількість журналів та книг  для дітей. Деякі з номерів можна почитати або завантажити на свій комп’ютер.

Також на перервах демонструвалися повчальні мультики для початкової школи.

Книга – це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе. В.О. Сухомлинський

 


З метою прищеплення учням любові до книжки, дбайливого ставлення до неї, виховання потреби в читанні у Піщанському НВО  «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок»відбувся Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги.

Цей  традиційний захід уже вкотре  доводить, що  шкільна бібліотека є важливою, невід’ємною ланкою  навчально –  виховного процесу. Тож метою тижня стали популяризація книги, культури читання учнів, бібліотечні знання школярів. У цьому році тиждень книги пройшов в дитячому садочку «Ромашка». Учні п’ятого класу  провили виховну годину «Дім без книги, як день без сонечка» . Мета цього заходу  виховувати у дітей любов до книги, прищеплювати  навички бережного поводження з нею, познайомити з     різновидами  книжок. Було продемонстровано презентація «Якою була перша книга.» та мультик  «Гришкині  книжки»