Добрий день вам, любі друзі!

Щиро вас вітаємо.

Ми свою бібліотеку

Світу представляємо!

Та щоб знань багато мати,

Ерудитом стати,

Книгу треба поважати

Й багато читати.

То ж не минайте, завітайте

У бібліотеку –

Тиху, лагідну і світлу,

Любов”ю зігріту.

Для всіх двері тут відкриті,

Хто вчитись бажає,

Не лінуйтеся, заходьте –

Книга вас вітає!

Любіть книгу – у ній мудрість,

Книга – ваш порадник.

Вона всім найкращий друг

І в труді соратник!

Шкільна бібіліотека - за здоровий спосіб життя

                                                                 

Здоров'я - то найбільше багатство людини. Без здоров'я людина не може бути щасливою. Воно потрібне всім, щоби радіти й насолоджуватися життям. Здоров'я залежить від того, як ти поводишся, що їси, як виконуєш режим дня, як навчаєшся, як умієш товаришувати. Недарма в народі кажуть: здоров'я треба вміти берегти, бо його не купиш ні за які гроші.

Бібліотеку завжди називали аптекою душі, місцем, де лікують словом та книгою, тому важливо, щоб кожна шкільна бібліотека стала центром збереження здоров’я та осередком формування здоров’я зберігаючої компетентності учнів. 
Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходить під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя». 

У школі навчають не тільки читати, писати, мислити. У школі навчають жити. Добре, міцне здоров'я учнів - дуже важлива умова життєрадісного світосприймання, оптимізму, готовності долати труднощі. 

 Розпочався місячник з День відкритих дверей для батьків, вчителів, громадян

У рамках місячника «За здоровий спосіб життя», у бібліотеці була організована тематична полиця «Здоровий спосіб життя – хворобам нема вороття», та тематичні виставки, присвячених профілактиці наркоманії, токсикоманії, алкоголізму, тютюнопалінню, зокрема: «Шкідливі звички: міраж і дійсність», «Спортивні перемоги - перемоги здоров'я»  . Була проведена акція «За здоровий спосіб життя».

День бібіліотек

Бібліотека – це той храм,

де завжди народжується

і зберігається духовність.

(В. Сухомлинський)

За всіх часів бібліотеки відігравали особливу роль у культурному житті суспільства – вони єднають покоління, уособлюють нерозривний зв’язок минулого і сьогодення.

  В Піщанському НВО відбувся бібліотечний урок “Віртуальні бібліотеки: мандрівка сторінками сайтів дитячих видань”. Учні познайомилися з сайтами, де  розміщено інформацію про велику кількість журналів та книг  для дітей. Деякі з номерів можна почитати або завантажити на свій комп’ютер.

Також на перервах демонструвалися повчальні мультики для початкової школи.

Книга – це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе. В.О. Сухомлинський

 


З метою прищеплення учням любові до книжки, дбайливого ставлення до неї, виховання потреби в читанні у Піщанському НВО  «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок»відбувся Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги.

Цей  традиційний захід уже вкотре  доводить, що  шкільна бібліотека є важливою, невід’ємною ланкою  навчально –  виховного процесу. Тож метою тижня стали популяризація книги, культури читання учнів, бібліотечні знання школярів. У цьому році тиждень книги пройшов в дитячому садочку «Ромашка». Учні п’ятого класу  провили виховну годину «Дім без книги, як день без сонечка» . Мета цього заходу  виховувати у дітей любов до книги, прищеплювати  навички бережного поводження з нею, познайомити з     різновидами  книжок. Було продемонстровано презентація «Якою була перша книга.» та мультик  «Гришкині  книжки»

Всеукраїнський День бібілотек

Сучасна бібліотека – це не просто книгозбірня, а й відкритий кожному безмежний інформаційний світ; це храм духовності, до якого завжди можна прийти не тільки в пошуках істини, а й за розрадою, прагненням досягти душевної рівноваги. Для більшості людей бібліотеки – це частина їхнього життя.

Але, нажаль, в епоху комп’ютерів та телевізорів книга часто відходить на задній план. Тому необхідно постійно нагадувати підростаючому поколінню про величезне значення книги в житті людини.

В Піщанському НВО такі заходи (бесіди,бібліотечні уроки, виховні години і ін.) проводяться регулярно

Що ж таке книга? Якою ж була перша книга? Яка історія її появи?

Все це з’ясували ми сьогодні з учнями 5 класу на бібліотечному уроці.

 

А для учнів 2-4 класу була проведена літературна вікторина  «Чи уважний ти читач?» Цікавими були  для дітей розваги на свіжому повітрі.

 

Мої перші казки

В дитячому садочку Піщанського НВО пройшла бесіда на тему « Мої перші казки». Діти розповідали про  свої перші казочки ,які їм читали матусі та переказували їх своїм товаришам. Також  шкільний  бібліотекар розповів як з’явилася   друкована перша книга та дивилися  презентацію про книгу. Діти були дуже вражені розповіддю про стародавні часи коли у людей не було книг, задавали багато питань та запрошували до себе з новими бесідами.

Правила безпеки

 «ТУРБОТА ПРО ЖИТТЯ і ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ – ЦЕ НАЙВАЖЛИВІША ПРАЦЯ ВИХОВАТЕЛЯ. ВІД СТАНУ ЗДОРОВ’Я, ЖИТТЄРАДІСНОСТІ, БАДЬОРОСТІ ДІТЕЙ ЗАЛЕЖИТЬ ЇХНЄ ДУХОВНЕ ЖИТТЯ, СВІТОГЛЯД, РОЗУМОВИЙ РОЗВИТОК, МІЦНІСТЬ ЗНАНЬ, ВІРА У СВОЇ СИЛИ»

В. СУХОМЛИНСЬКИЙ

У Піщанському НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів дитячий садок»  пройшли  бесіди з учнями  4 і 7 класів про безпеку життєдіяльності.

З учнями  4 класу  проводилася  Бесіда «Сірничок малий, а біда велика». Мета бесіди: розвивати в дітей розуміння того, що гра з сірниками призводить до біди. Виховувати правила поведінки з вогнем у побуті і відповідальність за свої вчинки. Також діти згадали про:

  • Правила поведінки в лісі
  • Правила поведінки з електроприладами.
  • Правила поведінки під час грози:
  • Коли дитина залишається вдома сама

 

З учнями  7  класу проводилася бесіда про правила поведінки під час повені

До дня бібліотек...

30 вересня в Піщанському НВО бібліотекарем Троцькою М.П., до всеукраїнського дня бібліотек був проведений бібліотечний урок «Електронна книга, планшет – їх  переваги та недоліки». Мета уроку:ознайомлення учнів з новинками інформаційних технологій; показати всі плюси і мінуси електронних книг.

З книгою жити - з добром дружити.

Бібліотека – це місце, де розум

і душа черпають свої сили в

старих чи нових ідеях.

                                                                       (вислів давніх греків)

Шкільна та сільська  бібліотеки  направлені на навчально-виховний процес по вихованню всебічно розвиненої особистості, розвитку її здібностей та обдарованості. Завжди  в Піщанському НВО робота з учнями  мала особливо важливе значення. Шкільну та сільську бібліотеки відвідують читачі різного віку.

Троцька М.П. та Кошенко О.П. мають свій підхід до дітей, адже читання процес індивідуальний, тісно пов’язаний з розвитком особистості дитини. Вперше, ставши читачем бібліотеки, першокласники поринули у світ цікавих малюнків, пригод, розповідей.

Тиждень юнацької та дитячої книги

                           

Хто володіє інформацією, той володіє світом.

Уїнстон Черчилль

Адже це дійсно так. Особливо ці слова, сказані англійським прем'єр міністром  у минулому столітті, є актуальними сьогодні. У наш час стрімкого розвитку інноваційних технологій дуже важливо володіти своєчасною та актуальною інформацією.
   З кожним роком обсяг інформації зростає, також скорочується час для пошуку інформації. Саме у вирішенні цієї проблеми нам допомагає комп'ютер, ІНТЕРНЕТ, електронна та жива книга. Хоча при цьому на другий план не відходить і наша звичайна книга, яка і надалі залишається символом знань, мудрості та пізнання.

Так у Піщанському НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок» з 25 березня по 01 квітня знов проходив щорічний Тиждень дитячої та юнацької книги. Протягом тижня було проведено багато цікавих та змістовних заходів, уроків, конкурсів, на яких діти показали свої знання, вміння, навички та творчі здібності.

Іван Мазепа. Хто він?

Постать гетьмана Мазепи як сюжет для літератури

можна поставити у ряд таких постатей,

як Прометей, Мойсей, Фауст. Серед українських

героїв у світі він не мав собі рівних.

                                                     Р. Горак

 

Сьогодні на бібліотечному уроці ,мова ішла про людину, життя якої овіяне легендами, людину, що більше як три століття багатьох цікавить і захоплює.     Мова ішла про найвідомішого гетьмана Івана Мазепу, особу досить складну і суперечливу, адже йому довелося випити гірку чашу поразок і невдач, щоб Україна стала вільною та незалежною.

Дізнавалися яка  була  його  роль в історії українського народу? Він зрадник чи мудрий керманич? Хто він?

  Відповідь на ці питання дали учні 8-11 класів.